Emlak Vergisi Sorgulama

Emlak Vergisi

Emlak ve Konut Vergisi

Emlak vergisi tüm konut sahiplerini ilgilendiren bir vergi çeşitidir. Herşeye zam yapıldıüı gibi maalesef  emlak vergisine de çeşitli dönemlerde zam yapılmaktadır.

Emlak ve konut vergisini zamanında ödemeyen vatandaşlar ödemedikleri vergi tutarlarına düzenli olarak yapılacak zamlardan etkilenmektedir. Vergi borcunu internet sistemi üzerinden online olarak sorgulama şansına sahipsiniz ve internet üzerinden vergi ödemesi yapmak için kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Emlak vergisi hesaplanırken konutun yaşı ne olursa olsun vergi belirlenirken bu vergilerin dönemleri yıllık olarak belirlenir. Taksit olarak vergilerini ödemek isteyen vatandaşlara gelir vergi dairesi iki taksit olarak vergi ödemesine imkan sağlamaktadır.

Ayrıca kredi kaydı ödemesi çok yaygınlaştığı için kredi kartı ile ödeme imkanı sağlanmaktadır. 

Ödenmeyen vergi borçlarına vergi borçlarının ödenmediği dönemler nispetinde faiz yaptırımı uygulanacaktır.

 

Emlak Vergisi Borç Sorgulama için tıklayınız

 

Yorum:
murat taşkın
06-11-2014 13:52:03
Emlak vergisi borcunu ögrenmek istiyorum
Emlak Vergisi,Emlak vergisi sorgulama ve Emlak Vergisi borcu sorgula. Emlak Verginiz ne kadar? Emlak Vergi borcunuz olmadığını sorgulayabilirsiniz
© 2013 edevlet-sgk.com Tüm Hakları Saklıdır. e devlet giriş, e devlet, e devlet şifresi, e-devlet, edevlet bigilendirme ve yönlendirme sayfasıdır. Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.