Haciz Sorgulama Tıklayınız

Haciz sorgulama,ev eşyasına haciz uygulanıyor mu gibi birçok haciz sorgulama işleminizi e-haciz sorgulama ekranını kullanarak yapabilirsiniz. Haciz sorgulayınız

Haciz sorgulama,Maaşınızda haciz var mı ,internetten haciz sorgulama,e haciz sorgulama işlemlerini internetten yapabileceğiniz bilgilendirme yazımızdır.

Haciz sorgulama,ev eşyasına haciz uygulanıyor mu gibi birçok haciz sorgulama işleminizi e-haciz sorgulama ekranını kullanarak yapabilirsiniz. Haciz sorgulayınız

Haciz pekçoğumuzun korktuğu ve maruz kalmak istemediğimiz bir durumdur. Haciz ödenmeyen bir borçtan dolayı mal varlığına veya bir gelirimiz el koyulması işlemidir. Haciz sorgulamasını internetten yapabilirsiniz.

Haciz  Sorgulama

Haciz sorgulaması internet üzerinden vatandaşların yapabileceği edevlet hizmetlerinden birtanesidir. Artık devlet dairelerinde kapı kapı dolaşmanıza gerek kalmadan online olarak internetten haciz sorgulamanızı yapabilirsiniz.İnternet üzerinden e hizmetle yapılan bu haciz sorgulaması e-haciz olarak adlandırılır.

İnternetten Haciz Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Haciz uygulanması ödemesi yapılmamış bir borca karşılık alacaklı kişi veya kurumların alacaklarını devlet kanalı ile alabilmek için uyguladığı bir yoldur.Borçlu kişinin ödemesi gereken borcuna karşılık mal varlığına değer biçilmesi ve borç ödenene kadar bu mal veya eşyanın zabıt yolu ile kayıt altına alınmasını kapsar.

Ev Eşyasına Haciz Uygulanıyor mu?

Haciz uygulaması öncelikle borçlu kişiye resmi olarak borç durumunun bildirilmesi ile başlar.  İcra dairesinin yetkili kişileri borcun ödenmemesi durumunda icra uygulanacak eşyalara el koyulur bu eşyalar borcun ödeneceği belirli bir tarihe kadar saklı tutulur .

HACİZ SORGULAMA

.Borç ödemezse icra üzerinden el koyulan eşyalar satılır ve elde edilen gelirle alacaklı kişinin alacakları ödenmeye çalışılır. Satılan eşyalar borcu ve faizini ödemeye yetmezse tekrar bir icra uygulamasına gidilir.

Elektronik haciz sorgulama (e-haciz sorgulama) gelir idare başkanlığının internet sistemi üzerinden vatandaşlara sunulan bir hizmettir ve genel olarak vatandaşların mağduriyetlerini gidermeye ve uygulanacak faizlerin katlanarak borçların daha da ödenemez bir hala gelmesini engellemeye yöneliktir.

 Haciz sorgulama tıklayınız

Yorum:
admin
04-11-2014 20:46:22
Kerim bey değer tespiti yapmak için tekrar geleceklerdir.
Kerim Raz
04-11-2014 19:29:15
Merhabalar; Bana haciz geldi, haciz memurları gelip eve haciz işlemi uygulamak istediğinde ben evde yoktum. Dolayısıyla eli boş döndüler. Yine gelirler mi?
© 2013 edevletsorgula.com Tüm Hakları Saklıdır. e devlet giriş, e devlet, e devlet şifresi, e-devlet, edevlet bigilendirme ve yönlendirme sayfasıdır. Resmi Kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.