Sabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka kaydı ,siciliniz temiz mi , gbt ve sabıka kaydını sorgulama işlemlerinizi yapmak için size faydalı bilgiler sunan sorgulama yazımızdır.

Sabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka kaydı işlemleri eskiden sadece adliyeler tarafından verilen bir hizmetti. Vatandaş maalesef her zaman bu kurumlara başvuru yapıp sabıka kaydı sorgulaması yapamadıklarından dolayı mağdur olabiliyorlardı.

İnternetten Sabıka Kaydı Sorgulama

Devlet edevlet ile vatandaşlara sunmuş olduğu hizmetlerin kapsamını genişleterek sabıka kaydı sorgulamasını da internet ortamına taşıdı ve vatandaşlara kolaylık sağlamış oldu. Sabıka kaydınız var mı sorusu birçok alanda karşımıza çıkabiliyor.

Sabıka Kaydı Öğrenme

Artık edevlet sisteminin kullanılması ile sabıka kaydı sorgulaması yapmak çok kolay. E devlet sisteminden önce sabıka kaydı çıkarmak için saatlerce uğraşmak gerekebiliyordu. 

Sabıka Kaydı

Edevlet üzerinden verilen hizmetler sadece sabıka kaydı sorgulamasından ibaret değil. Edevlet sistemini kullanmak isteyen vatandaşların edevlet şifrelerine sahip olmaları e-devlet kullanılması için yeterlidir.

Tc ile Sabıka Kaydı Sorgulama

Tc kimlik numarasını kullanarak sabıka kaydı sorgulamasını yapmanız tek başına adliyeye başvurmadan mümkün değildir.

Sabıka kaydı sorgulama tıklayınız  

Yorum:
tahsin akgül
06-11-2014 15:16:00
kaydim varmı sabıka
Sabıka kaydı,sabıka kaydı sorgulama,sabıka kaydını sorgulamak için yapılması gereken ve izlenmesi gereken yolları anlattığımız edevlet sorgula sitesinin yazısı.